2019 strona startowa

HomeWIADOMOŚCIOFERTA EDUKACYJNA

WIADOMOŚCI

OFERTA EDUKACYJNA

Branżowa Szkoła II Stopnia Nr 1

Branżowa Szkoła II Stopnia Nr 1 umożliwia kształcenie w różnych zawodach absolwentom szkół branżowych I stopnia, zasadniczych szkół zawodowych (ukończonych od 2015 r.) oraz osobom z tytułem czeladniczym.

 

Nauka trwa dwa lata, prowadzona jest w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu od godz.15: 2 dni przedmioty ogólnokształcące, 1 dzień przedmioty zawodowe.

 

Po ukończeniu Branżowej Szkoły II Stopnia i po zdaniu egzaminu z zakresu drugiej kwalifikacji absolwent uzyska wykształcenie średnie branżowe oraz dyplom technika. Może również przystąpić do egzaminu maturalnego i otrzymać świadectwo dojrzałości, które umożliwia kontynuowanie nauki na studiach wyższych.

 

Wymagane dokumenty:

  • wniosek o przyjęcie do szkoły: do wysłania/pobrania na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły,
  • świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej lub świadectwo czeladnicze,
  • dokument potwierdzający tożsamość,
  • zdjęcie legitymacyjne podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem .

 

Wykaz zawodów, w których kształcimy od września 2023 znajdziesz TUTAJ

 

Zapraszamy!

W razie pytań prosimy o maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

lub kontakt telefoniczny pod numerem 56 45 13 631 lub 609 001 432

 

 

 

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe 2019

Florysta (343203)

Florysta zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem dekoracji roślinnych, aranżowaniem wnętrz i otwartej przestrzeni roślinami i kompozycjami roślinnymi.

Kwalifikacja:

RL.21. Wykonywanie kompozycji florystycznych                                                                                                            

Cykl kształcenia: 1 rok        

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach z branży ogrodniczej, kwiaciarniach, pracowniach florystycznych.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie florysta.                                              

 

Fryzjer (514101)

Fryzjer zajmuje się prowadzeniem konsultacji i doradztwa w zakresie usług fryzjerskich, wykonywaniem pielęgnacji włosów i skóry głowy, wykonywaniem nietrwałego i trwałego odkształcania włosów, strzyżeniem włosów i formowaniem zarostu, wykonywaniem zmiany koloru włosów i stylizacji fryzur.

Kwalifikacja:

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich                                                                                                            

Cykl kształcenia: 1 rok        

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich, salonach urody.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie fryzjer.                                              

 

Opiekun osoby starszej (341202)

Opiekun osoby starszej zajmuje się ustalaniem i klasyfikowaniem problemów opiekuńczych i potrzeb osoby starszej, diagnozowaniem zasobów oraz możliwości środowiska lokalnego, rodzinnego, a także instytucjonalnego w tworzeniu sieci wsparcia seniora, dobiera odpowiednie metody oraz techniki, zapewniając kompleksową opiekę i mobilizuje osobę starszą do aktywności.

Kwalifikacja:                                                                                                                                                         

MS.07. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej                                                        

Cykl kształcenia: 2 lata

Możliwości zatrudnienia:                                                                                                                              

Absolwent może być zatrudniony m. in. w placówkach dziennej i całodobowej opieki nad osobą zależną: jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, domach pomocy społecznej, środowisku zamieszkania podopiecznego oraz innych podmiotach np. oddziałach szpitalnych, hospicjach.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekun osoby starszej.                

 

Opiekun w domu pomocy społecznej (341203)

Opiekun w domu pomocy społecznej zajmuje się diagnozowaniem stanu biopsychospołecznego pensjonariusza, zapewnieniem mu opieki oraz utrzymaniem sprawności i aktywizowaniem podopiecznego do samodzielności życiowej.

Kwalifikacja:                                                                                                                                                            

MS.06. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej                                                        

Cykl kształcenia: 2 lata

Możliwości zatrudnienia:                                                                                                                              

Absolwent może być zatrudniony w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, takich jak placówki DPS oraz dzienne domy pomocy społecznej oraz w innych podmiotach np. oddziałach szpitalnych, hospicjach.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu . Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekun w Domu Pomocy Społecznej.

 

Technik architektury krajobrazu (314202)

Technik architektury krajobrazu zajmuje się dobieraniem roślin ozdobnych do urządzania obiektów architektury krajobrazu, opracowaniem projektów roślinnych, ich urządzaniem i pielęgnowaniem, a także dobieraniem obiektów małej architektury krajobrazu do terenów zieleni, opracowaniem projektów, budowaniem i konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.

Kwalifikacje:

RL.21. Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu

Cykl kształcenia: 1 rok

RL.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony m.in. w centrach ogrodniczych, przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, urządzaniem i pielęgnacją ogrodów i zieleni miejskiej, biurach projektowo- wykonawczych, placówkach służb ochrony zabytków i ochrony przyrody, obiektach krajobrazowych.


Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji RL.21. oraz RL.22. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik architektury krajobrazu. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Technik administracji (334306)

Technik administracji zajmuje się wykonywaniem prac biurowych w jednostce organizacyjnej, udzielaniem informacji interesantom, kompletowaniem i porządkowaniem aktów prawnych w jednostce organizacyjnej, sporządzaniem protokołów, analiz, sprawozdań, udostępnianiem dokumentów klientom, prowadzeniem dokumentacji kadrowej, sporządzaniem dokumentów finansowych oraz dotyczących spraw administracyjnych, organizowaniem postępowania administracyjnego.

Kwalifikacja:

AU.68. Obsługa klienta w jednostkach administracji

Cykl kształcenia: 2 lata

 Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony m.in. w urzędach administracji publicznej, rządowej i samorządowej.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik administracji.

Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik archiwista (441403)

Technik archiwista zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem zasobu archiwalnego, ewidencjonowaniem dokumentacji aktowej, brakowaniem dokumentacji, przekazywaniem dokumentacji do archiwum państwowego, a także opracowywaniem i zabezpieczaniem dokumentacji aktowej, technicznej i geodezyjno- kartograficznej, opracowywaniem dokumentacji audiowizualnej , gromadzeniem dokumentacji na nośnikach elektronicznych.

Kwalifikacje:

AU.63. Organizacja i prowadzenie archiwum

Cykl kształcenia: 1 rok


AU.64. Opracowywanie materiałów archiwalnych

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony m.in. w archiwach oraz instytucjach wytwarzających różne typy dokumentacji archiwalnej.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.63. oraz AU.64. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik archiwista. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik budownictwa (311204)

Technik budownictwa zajmuje się prowadzeniem prac budowlanych, organizowaniem i kontrolowaniem robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy, robót konstrukcyjno- budowlanych stanu surowego, robót wykończeniowych i związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej oraz sporządzaniem kosztorysów na roboty budowlane.

Kwalifikacje:

BD.29. Wykonywanie i kontrolowanie robót konstrukcyjno- budowlanych

Cykl kształcenia: 1 rok                

BD.30. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony np. w firmach budowlanych, firmach nadzorujących budowy, w państwowym nadzorze budowlanym.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji BD.29. i BD.30. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik budownictwa. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik budowy dróg (311216)

Technik budowy dróg zajmuje się obsługiwaniem maszyn i urządzeń stosowanych w robotach ziemnych, wykonywaniem czynności związanych z konserwacją maszyn i urządzeń drogowych, wykonywaniem robót związanych z budową dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych oraz typowymi budowlami ziemnymi, wykonywaniem robót związanych z utrzymaniem dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych, organizowaniem robót związanych z budową dróg i obiektów inżynieryjnych, z utrzymaniem oraz remontami dróg, kosztorysowaniem robót drogowych.

Kwalifikacje:

BD.01. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Cykl kształcenia: 1 rok                

 BD.25. Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich oraz sporządzanie kosztorysów

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach zajmujących się budową dróg i obiektów inżynieryjnych, biurach projektów, organach administracji publicznej i samorządowej, laboratoriach drogowych .

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji BD.01. i BD.25. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik budowy dróg. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik handlowiec (522305)

Technik handlowiec zajmuje się wykonywaniem prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, przyjmowaniem dostaw oraz przygotowywaniem towarów do sprzedaży, planowaniem działań sprzedażowych i monitorowaniem ich efektów, organizowaniem i prowadzeniem działań handlowych,.

Kwalifikacje:

AU.20. Prowadzenie sprzedaży

Cykl kształcenia: 1 rok                

 AU.25. Prowadzenie działalności handlowej

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:

Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach handlowych, punktach sprzedaży detalicznej, hurtowniach, magazynach. Przygotowany będzie do zorganizowania, uruchomienia i prowadzenia własnej firmy handlowej.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.20. i AU.25. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik handlowiec. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

 

Technik logistyk (333107)

Technik logistyk zajmuje się przyjmowaniem, przechowywaniem i wydawaniem towarów z magazynu, monitorowaniem poziomu i stanu zapasów, obsługiwaniem programów magazynowych, prowadzeniem dokumentacji magazynowej, monitorowaniem procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych, planowaniem, organizowaniem i dokumentowaniem procesów.

Kwalifikacje:

AU.22. Obsługa magazynów

Cykl kształcenia: 1 rok

AU.32. Organizacja transportu

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach logistycznych, magazynach, centrach logistycznych, centrach dystrybucyjnych, transportowo- spedycyjnych.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.22. oraz AU.32. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik logistyk. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik organizacji reklamy (333907)

Technik reklamy zajmuje się przygotowaniem elementów strategii reklamowej i kreacji reklamowej, produkcją reklamy, planowaniem kampanii reklamowej, organizowaniem sprzedaży reklamowej, realizowaniem kampanii reklamowej, badaniem przekazu reklamowego.

Kwalifikacje:

AU.29. Sprzedaż produktów i usług reklamowych                                                                                                           

Cykl kształcenia: 1 rok

AU.30. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej                                                                                                                    

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony m. in. w przedsiębiorstwach z branży reklamowej, działach marketingu.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.29 i AU.30. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik organizacji reklamy. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Technik rachunkowości (431103)

Technik rachunkowości zajmuje się sporządzaniem dokumentacji kadrowej, prowadzeniem spraw związanych ze świadczeniami socjalnymi, rozliczaniem wynagrodzeń i składek ZUS, prowadzeniem analizy zatrudnienia i wynagrodzeń, ewidencji i rozliczeń podatkowych, rozliczeń finansowych, organizowaniem rachunkowości jednostek organizacyjnych, ewidencjonowaniem operacji gospodarczych, przeprowadzaniem inwentaryzacji i rozliczaniem jej wyników, wycenianiem składników aktywów i pasywów, ustalaniem wyniku finansowego, sporządzaniem jednostkowych sprawozdań finansowych, prowadzeniem analizy finansowej.

Kwalifikacje:

AU.36. Prowadzenie rachunkowości                                                                                                            

Cykl kształcenia: 1 rok                

AU.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, biurach rachunkowych.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.36. i AU.65. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik rachunkowości. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Technik spedytor (333108)

Technik spedytor zajmuje się planowaniem, organizowaniem i dokumentowaniem procesów transportowych, prowadzeniem dokumentacji dotyczącej rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi oraz zagranicznymi, wykonywaniem prac związanych z monitorowaniem przebiegu procesu transportowo- spedycyjnego.

Kwalifikacja:

AU.31. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów                                                                    

Cykl kształcenia: 2 lata          

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, terminalach, centrach logistycznych i dystrybucyjnych.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik spedytor. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 Technik transportu drogowego (311927)

Technik transportu drogowego zajmuje się ocenianiem stanu technicznego środków transportu drogowego, wykonywaniem prac związanych z obsługą środków transportu drogowego oraz przewozem drogowym rzeczy, planowaniem i organizowaniem prac dotyczących przewozu drogowego osób i ładunków, prowadzeniem dokumentacji dotyczącej przewozu drogowego osób i ładunków

Kwalifikacje:

AU.04. Eksploatacja środków transportu drogowego

Cykl kształcenia: 1 rok                

 AU.69. Organizacja przewozu środkami transportu drogowego (wymagane prawo jazdy kat. C)

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w zakładach i instytucjach z branży motoryzacyjnej, serwisach samochodowych, stacjach kontroli pojazdów.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.04. i AU.69. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik transportu drogowego. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Technik usług kosmetycznych (514207)

Technik usług kosmetycznych zajmuje się przeprowadzaniem diagnozy kosmetycznej, wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, udzielaniem porad kosmetycznych, organizowaniem i prowadzeniem gabinetu kosmetycznego.

Kwalifikacja:

AU.61. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy                                                                                                  

Cykl kształcenia: 1 rok

AU.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Cykl kształcenia: 1 rok  

 Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony m.in. w zakładach kosmetycznych, punktach świadczących usługi kosmetyczne, ośrodkach SPA.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji AU.61. i AU.62. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej dla Dorosłych

I. Rekrutacja obejmuje:

a. absolwentów sześcioletniej szkoły podstawowej, którzy ukończyli 16 lat,

b. osoby, które ukończyły klasę VI lub VII ośmioletniej szkoły podstawowej,

c. osoby, które nie ukończyły I klasy gimnazjum,

d. uczestników Ochotniczego Hufca Pracy (osoby, które najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ukończyły 15 lat).

II. Wymagane dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły.

2. Świadectwo ukończenia sześcioletniej szkoły podstawowej lub klasy programowo najwyższej gimnazjum.

3.Dokument potwierdzający tożsamość.

4. Zdjęcia legitymacyjne – 2 sztuki (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem).

5. Pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na podjęcie nauki w Szkole Podstawowej dla Dorosłych (dotyczy kandydata niepełnoletniego).

6. Pisemna zgoda dyrektora szkoły rejonowej na kontynuowanie nauki w Szkole Podstawowej dla Dorosłych (dotyczy kandydata niepełnoletniego).

7. Opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej (dotyczy kandydata niepełnoletniego).

KKZ - oferta edukacyjna

 Nowe umiejętności - nowe możliwości zawodowe

 

  1. Informacje ogólne

 Nauka jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych, ewentualnie w soboty przed południem.

 Tytuł TECHNIKA w zawodzie uzyskuje osoba, który zdała egzaminy potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie oraz posiada wykształcenie średnie.
Osoba, która zdała egzaminy potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie, a nie uzupełni wykształcenia średniego, będzie posiadała uprawnienia do wykonywania zawodu w zakresie danej kwalifikacji zawodowej.

  2. Ogólne zasady rekrutacji

 O przyjęciu na kurs kwalifikacyjny decyduje złożenie dokumentów. Rekrutacja trwa cały rok. Zajęcia zaczynają się we wrześniu/lutym lub po zebraniu grupy.

 3. Wymagane dokumenty

 podanie – do pobrania na stronie internetowej CKU lub w sekretariacie szkoły,

  • świadectwo ukończenia szkoły (8-klasowej szkoły podstawowej, gimnazjum, zawodowej szkoły zasadniczej albo średniej),
  • 1 fotografia,
  • zaświadczenie lekarskie.

 

Florysta (343203)

Florysta zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem dekoracji roślinnych, aranżowaniem wnętrz i otwartej przestrzeni roślinami i kompozycjami roślinnymi.

Kwalifikacja:

OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych                                                                                                            

Cykl kształcenia: 1 rok        

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach z branży ogrodniczej, kwiaciarniach, pracowniach florystycznych.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie florysta.                                              

 

Fryzjer (514101)

Fryzjer zajmuje się prowadzeniem konsultacji i doradztwa w zakresie usług fryzjerskich, wykonywaniem pielęgnacji włosów i skóry głowy, wykonywaniem nietrwałego i trwałego odkształcania włosów, strzyżeniem włosów i formowaniem zarostu, wykonywaniem zmiany koloru włosów i stylizacji fryzur.

Kwalifikacja:

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich                                                                                                            

Cykl kształcenia: 1 rok        

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich, salonach urody.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie fryzjer.                                              

 

 

Kucharz (343404)

Kucharz zajmuje się ocenianiem jakości żywności oraz jej przechowywaniem, sporządzaniem i ekspedycją potraw i napojów, planowaniem i oceną żywienia, organizowaniem produkcji gastronomicznej, planowaniem i realizacją usług gastronomicznych.

Kwalifikacja:

 HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

 Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:

Absolwent może być zatrudniony m.in. w zakładach gastronomicznych typu otwartego, jak i zamkniętego, w restauracjach hotelowych, gastronomii sieciowej, cateringu.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie kucharz

 

 Opiekun osoby starszej (341202)

Opiekun osoby starszej zajmuje się ustalaniem i klasyfikowaniem problemów opiekuńczych i potrzeb osoby starszej, diagnozowaniem zasobów oraz możliwości środowiska lokalnego, rodzinnego, a także instytucjonalnego w tworzeniu sieci wsparcia seniora, dobiera odpowiednie metody oraz techniki, zapewniając kompleksową opiekę i mobilizuje osobę starszą do aktywności.

Kwalifikacja:                                                                                                                                                            

SPO.02. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej                                                        

Cykl kształcenia: 2 lata

Możliwości zatrudnienia:                                                                                                                              

Absolwent może być zatrudniony m. in. w placówkach dziennej i całodobowej opieki nad osobą zależną: jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, domach pomocy społecznej, środowisku zamieszkania podopiecznego oraz innych podmiotach np. oddziałach szpitalnych, hospicjach.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekun osoby starszej.                

 

 Opiekun w domu pomocy społecznej (341203)

Opiekun w domu pomocy społecznej zajmuje się diagnozowaniem stanu biopsychospołecznego pensjonariusza , zapewnieniem mu opieki oraz utrzymaniem sprawności i aktywizowaniem podopiecznego do samodzielności życiowej.

Kwalifikacja:                                                                                                                                                            

SPO.03. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej                                                         

Cykl kształcenia: 2 lata

Możliwości zatrudnienia:                                                                                                                              

Absolwent może być zatrudniony w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, takich jak placówki DPS oraz dzienne domy pomocy społecznej oraz w innych podmiotach np. oddziałach szpitalnych, hospicjach.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu . Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekun w Domu Pomocy Społecznej.

 

Opiekunka środowiskowa (341204)

Opiekunka środowiskowa zajmuje się organizowaniem opieki oraz wsparcia społecznego osobie podopiecznej, sprawowaniem opieki nad osobą potrzebującą w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej. Ponadto pomaga osobie podopiecznej w czynnościach dnia codziennego oraz motywuje ją do samodzielności, a także aktywności intelektualnej, fizycznej i społecznej.

Kwalifikacja:                                                                                                                                                        

SPO.05. Świadczenie usług opiekuńczych                                                                                                                

Cykl kształcenia: 1 rok (warunkiem przystąpienia do kursu jest posiadanie wykształcenia średniego lub średniego branżowego)

Możliwości zatrudnienia:                                                                                                                                        

Absolwent może być zatrudniony m.in. w placówkach dziennej i całodobowej opieki nad osobą zależną (jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, domach pomocy społecznej), w środowisku zamieszkania podopiecznego oraz innych podmiotach, np. oddziałach szpitalnych, hospicjach.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzonego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie opiekunka środowiskowa.

 

Technik archiwista (441403)

Technik archiwista zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem zasobu archiwalnego, ewidencjonowaniem dokumentacji aktowej, brakowaniem dokumentacji, przekazywaniem dokumentacji do archiwum państwowego, a także opracowywaniem  i zabezpieczaniem dokumentacji aktowej, technicznej i geodezyjno- kartograficznej, opracowywaniem dokumentacji audiowizualnej , gromadzeniem dokumentacji na nośnikach elektronicznych.

Kwalifikacje:

EKA.02. Organizacja i prowadzenie archiwum

Cykl kształcenia: 1 rok

EKA.03. Opracowywanie materiałów archiwalnych

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony m.in. w archiwach oraz instytucjach wytwarzających różne typy dokumentacji archiwalnej.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji EKA.02. oraz EKA.03. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik archiwista. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

 Technik budownictwa (311204)

Technik budownictwa zajmuje się prowadzeniem prac budowlanych, organizowaniem i kontrolowaniem robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy, robót konstrukcyjno- budowlanych stanu surowego, robót wykończeniowych i związanych z utrzymaniem obiektów budowlanych w pełnej sprawności technicznej oraz sporządzaniem kosztorysów na roboty budowlane.

Kwalifikacje:

BUD.01. Wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich

Cykl kształcenia: 1 rok                

lub:

BUD.08. Montaż konstrukcji budowlanych

Cykl kształcenia: 1 rok

lub:

BUD.12. Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Cykl kształcenia: 1 rok

 BUD.14. Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony np. w firmach budowlanych, firmach nadzorujących budowy, w państwowym nadzorze budowlanym.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji BUD.01. i BUD.14. lub BUD.08. i BUD.14 lub BUD.12. i BUD.14 słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik budownictwa.                              

Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

 Technik budowy dróg (311216)

Technik budowy dróg zajmuje się obsługiwaniem maszyn i urządzeń stosowanych w robotach ziemnych, wykonywaniem czynności związanych z konserwacją maszyn i urządzeń drogowych, wykonywaniem robót związanych z budową dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych oraz typowymi budowlami ziemnymi, wykonywaniem robót związanych z utrzymaniem dróg i drogowych obiektów inżynieryjnych, organizowaniem robót związanych z budową dróg i obiektów inżynieryjnych, z utrzymaniem oraz remontami dróg, kosztorysowaniem robót drogowych.

Kwalifikacje:

BUD.13. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Cykl kształcenia: 1 rok                

 BUD.15. Organizacja robót związanych z budową i utrzymaniem dróg i obiektów inżynierskich oraz sporządzanie kosztorysów

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach zajmujących się budową dróg i obiektów inżynieryjnych, biurach projektów, organach administracji publicznej i samorządowej, laboratoriach drogowych.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji BUD.13. i BUD.15. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik budowy dróg. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

Technik handlowiec (522305)

Technik handlowiec zajmuje się wykonywaniem prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, przyjmowaniem dostaw oraz przygotowywaniem towarów do sprzedaży, planowaniem działań sprzedażowych i monitorowaniem ich efektów, organizowaniem i prowadzeniem działań handlowych,.

Kwalifikacje:

HAN.01. Prowadzenie sprzedaży

Cykl kształcenia: 1 rok                

 HAN.02. Prowadzenie działań handlowych

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach handlowych, punktach sprzedaży detalicznej, hurtowniach, magazynach. Przygotowany będzie do zorganizowania, uruchomienia i prowadzenia własnej firmy handlowej.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji HAN.01. i HAN.02. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik handlowiec. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 Technik logistyk (333107)

Technik logistyk zajmuje się przyjmowaniem, przechowywaniem i wydawaniem towarów z magazynu, monitorowaniem poziomu i stanu zapasów, obsługiwaniem programów magazynowych, prowadzeniem dokumentacji magazynowej, monitorowaniem procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych, planowaniem, organizowaniem i dokumentowaniem procesów.

Kwalifikacje:

SPL.01. Obsługa magazynów

Cykl kształcenia: 1 rok

SPL.04. Organizacja transportu

Cykl kształcenia: 1 rok

 Możliwości zatrudnienia:
Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach logistycznych, magazynach, centrach logistycznych, centrach dystrybucyjnych, transportowo- spedycyjnych.
Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji SPL.01. oraz SPL.04. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik logistyk. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 

 Technik rachunkowości (431103)

Technik rachunkowości zajmuje się sporządzaniem dokumentacji kadrowej, prowadzeniem spraw związanych ze świadczeniami socjalnymi, rozliczaniem wynagrodzeń i składek ZUS, prowadzeniem analizy zatrudnienia i wynagrodzeń, ewidencji i rozliczeń podatkowych, rozliczeń finansowych, organizowaniem rachunkowości jednostek organizacyjnych, ewidencjonowaniem operacji gospodarczych, przeprowadzaniem inwentaryzacji i rozliczaniem jej wyników, wycenianiem składników aktywów i pasywów, ustalaniem wyniku finansowego, sporządzaniem jednostkowych sprawozdań finansowych, prowadzeniem analizy finansowej.

Kwalifikacje:

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo- płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych                            

Cykl kształcenia: 1 rok                

EKA.07. Prowadzenie rachunkowości

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, biurach rachunkowych.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji EKA.05. i EKA.07. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik rachunkowości. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 Technik spedytor (333108)

Technik spedytor zajmuje się planowaniem, organizowaniem i dokumentowaniem procesów transportowych, prowadzeniem dokumentacji dotyczącej rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi oraz zagranicznymi, wykonywaniem prac związanych z monitorowaniem przebiegu procesu transportowo- spedycyjnego.

Kwalifikacja:

SPL.05. Organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów                                                                   

Cykl kształcenia: 2 lata          

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, terminalach, centrach logistycznych i dystrybucyjnych.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik spedytor. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

 Technik transportu drogowego (311927)

Technik transportu drogowego zajmuje się ocenianiem stanu technicznego środków transportu drogowego, wykonywaniem prac związanych z obsługą środków transportu drogowego oraz przewozem drogowym rzeczy, planowaniem i organizowaniem prac dotyczących przewozu drogowego osób i ładunków, prowadzeniem dokumentacji dotyczącej przewozu drogowego osób i ładunków

Kwalifikacje:

TDR.01. Eksploatacja środków transportu drogowego

Cykl kształcenia: 1 rok                

TDR.02. Organizacja przewozu środkami transportu drogowego (wymagane prawo jazdy kat. C)

Cykl kształcenia: 1 rok

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony w zakładach i instytucjach z branży motoryzacyjnej, serwisach samochodowych, stacjach kontroli pojazdów.

Kursant może realizować odrębnie wybraną kwalifikację, po ukończeniu której otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego z danej kwalifikacji, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Po potwierdzeniu dwóch kwalifikacji TDR.01. i TDR.02. słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik transportu drogowego. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.
 

Technik usług kosmetycznych (514207)

Technik usług kosmetycznych zajmuje się przeprowadzaniem diagnozy kosmetycznej, wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, udzielaniem porad kosmetycznych, organizowaniem i prowadzeniem gabinetu kosmetycznego.

Kwalifikacja:

FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych                                                                                                      

Cykl kształcenia: 2 lata          

Możliwości zatrudnienia: Absolwent może być zatrudniony m.in. w zakładach kosmetycznych, punktach świadczących usługi kosmetyczne, ośrodkach SPA.

Kursant otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, słuchacz uzyskuje dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług kosmetycznych. Aby uzyskać dyplom w tym zawodzie, należy posiadać wykształcenie średnie.

Szkoła Policealna: zasady rekrutacji

Rekrutacja do klasy I Szkoły Policealnej dla Dorosłych

I Rekrutacja obejmuje:

  1. osoby posiadające wykształcenie średnie lub średnie techniczne/branżowe

 

II Terminarz rekrutacji:

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły przez cały rok szkolny.
W każdej chwili można zapisać się do naszej szkoły.

Prowadzimy nabór na semestry jesienne i wiosenne.

 

III Wymagane dokumenty:

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły.

2. Świadectwo ukończenia szkoły średniej.

3. Dokument potwierdzający tożsamość - istnieje możliwość zrobienia ksero w sekretariacie.

5. Zdjęcia legitymacyjne – 2 sztuki (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem).

 

IV. Terminarz zajęć:

Nauka w Szkole Policealnej prowadzona jest w systemie zaocznym i wieczorowym.

W systemie zaocznym semestr trwa 13 tygodni, a zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach od 15:00 do 20:00

 

V. Informacje dodatkowe:

  • nauka całkowicie bezpłatna
  • wygodny dojazd komunikacją miejską
  • duży, bezpłatny parking
  • 40 lat tradycji
  • doświadczona kadra nauczycielska
  • możliwość zdobycia zawodu na bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych
  • zaświadczenia do ZUS, KRUS i MOPS

CKU - UCZ SIĘ TU!!!